5 SIMPLE TECHNIQUES FOR Симптоми на задържане след трансфер на ин витро оплождане

5 Simple Techniques For Симптоми на задържане след трансфер на ин витро оплождане

5 Simple Techniques For Симптоми на задържане след трансфер на ин витро оплождане

Blog Article

Разстройства на овулацията. Нередовна или отсъстваща овулация поради състояния като поликистозни яйчници.

Ембрионите, които са се получи след оплождането, се отглеждат в условия близки до тези в матката на жената. 

Ин витро фертилизацията представлява сложна последователност от процедури, които помагат за преодоляване на безплодие (стерилитет) или генетични проблеми, и допринасят за зачеването на дете.

При мъжки стерилитет може да се използва допълнително и метода на т.нар. интрацитоплазмено инжектиране на сперматозоид (ИКСИ) – директно инжектиране на избран сперматозоид в яйцеклетката.

Пробен ембриотрансфер. Възможно е лекарят да осъществи т.нар. сондаж или пробен ембриотрансфер, чиято цел е определяне проходимостта на маточната шийка и дълбочината на матката.

След това се прави кръвен тест, за да се потвърди, че процесът е бил успешен.

Нарушено производство или влошена функция на спермата. Съществуват различни причини за проблемно забременяване с мъжки фактор,  в това число поднормена концентрация, намалена подвижност или нарушен размер и форма на сперматозоидите.

Тези малки кратерчета всъщност са признак за прекомерно фрагментирана ДНК, original site която пречи на жизнеспособността на ембриона.

След това на бременната жена се предписва лечение с продължителност до осмата седмица на бременността.

Прогестероновата терапия продължава още няколко седмици след трансфера, по преценка на лекуващия лекар.

Ин витро оплождането представлява оплождането на published here зрели яйцеклетки със сперматозоиди извън женската полова система, което обикновено става в лабораторни условия.

Наличието ѝ често засяга функцията на яйчниците, матката и маточните тръби. Много повече по темата можете да научите от нашата подробна статия за ендометриозата.

достигане на ембриона до стадий, наречен “компактизация”

След това оплодените яйцеклетки (зиготи) се връщат в матката на пациентката с намерение да се постигне успешна бременност.

Report this page